ADE :: AMT :: Deutsch

Hacettepe Çeviri Atölyesi 2016

2014 yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz Hacettepe Çeviri Atölyesi, 2016 yılında ikinci kez düzenlenecektir. Ancak bu yıl 2 günlük kısa bir program yaptık. 4 ve 5 Kasım 2016 günlerinde gerçekleştirilecek olan etkinliğimize eğitici olarak deneyimli çevirmenler Gerhard Meier ile Tevfik Turan katılacaktır.

Bu yılki atölye etkinliğimiz 1,5 gün sürecek ve 4 ve 5 Kasım günlerinde gerçekleştirilecektir. Katılımcıların 25 kişi ile sınırlı tutulduğu atölye çalışmasında deneyimli çevirmenlerimiz ile Almancadan Türkçeye ve Türkçeden Almancaya katılımcıların yaptığı çeviriler tartışılacaktır.

Etkinliğin 5 Kasım Cumartesi günü öğleden sonra Goethe Enstitüsünün toplantı salonunda yapılacak olan ve herkese açık ikinci bölümünde ise Gerhard Meier ve Tevfik Turan çeviri konusundaki görüşlerini ve deneyimlerini paylaşacaklar.

Etkinliğimiz, Hacettepe Üniversitesi, Mütercim Tercümanlık (Almanca) Anabilim Dalı, Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü ve DAAD Türkiye tarafından düzenlenmekte ve Goethe Enstitüsü, Almanya Büyükelçiliği Kültür Bölümü ile Hacettepe Üniversitesi Teknokent A. Ş. tarafından desteklenmektedir.

Etkinlik hakkında ayrıntılı bilgilere ve katılım koşullarına yandaki menüden erişebilirsiniz.

Hacettepe Çeviri Atölyesi 2016 etkinliğinde görüşmek dileğiyle...

 

Duyurular

Kontenjanın biraz üzerinde başvuru olmasına rağmen, bütün başvurular kabul edilmiştir. Katılımcıların 4 Kasım 2016 Cuma günü saat 09.00'da Hacettepe Üniversitesi Teknokent Safir Blokları Konferans Salonunda hazır bulunmalarını rica ederiz. 27.10.2016

Başvuruda bulunanlara Hecettepe Üniversitesi, DAAD, Goethe Enstitüsü ve Hacettepe Teknokent adına teşekkür eder, Hacettepe Çeviri Atölyesi 2016 etkinliğinin yararlı olmasını dileriz.

© 2016 Hacettepe Üniversitesi